Akbank AI Literacy Bootcamp

· May 18, 2023

Partnerlerimiz

Bootcamp Tarihi

  • 1 Haziran – 30 Haziran 2023

Akbank işbirliğinde organize edilen Yapay Zeka Okuryazarlığı Bootcamp’i başlıyor! 4 hafta sürecek ve Türkçe yapılacak bu sertifikalı programa katılmaya hak kazanan kişiler Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme ve bu algoritmaların nasıl çalıştığını anlamak gibi konularda kendilerini geliştirirken mentor rehberliğinde öğretici nitelikte bir proje yaparak portföylerini geliştirebilecekler! Ayrıca alacakları bu teknik eğitimlerin yanında girişimcilik ve inovasyona dair tamamen deneyimsel öğrenme ve oyunlaştırma metodolojisiyle oluşturulmuş interaktif bir girişimcilik eğitimi de sizleri bekliyor!

Bootcamp boyunca ne gibi kazanımlar elde edeceksiniz?

  • Bootcamp boyunca grubunuzdaki insanlarla tanışabileceğiniz güzel bir ortam olacak. Farklı sektörden insanlarla tanışarak yapay zeka alanında çalışan arkadaşlar edilenebilir ve belki bir gün burada tanışacağınız insanlarla birbirinize yardım edeceğiniz bir ortamda veya bir projede yer alabilirsiniz. 
  • Dünya standartlarında hazırlanmış eğitimlerimiz ile kariyerinizde fark yaratacaksınız. Sizlere sunacağımız Yapay Zekaya İlk Adım eğitimi ile bilgisayar bilimleri ve yapay zeka konusunda güçlü bir önbilgiye sahip olacaksınız. 
  • Bu sertifikalı programa katılmaya hak kazanarak Yapay Zeka, Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme ve bu algoritmaların nasıl çalıştığını anlamak gibi konularda kendilerini geliştirirken mentor rehberliğinde öğretici nitelikte bir proje yaparak portföyünüzü geliştirebileceksiniz.
  • Aldığınız eğitimler ile sizlere destek olacak 7/24 aktif mentorluk sağlayacak olan ekibimiz ile adım adım bu programı başarıyla tamamlayacaksınız. 

1. Hafta (1 Şubat)

Bootcamp başlangıcı – 1 Şubat 2023 

Yapay Zeka Okuryazarlığı Bootcamp’ine Hoş Geldiniz! 

Sizlere 4 hafta boyunca bootcamp içerisinde dilediğiniz gibi Yapay Zekaya İlk Adım eğitimi ile alakalı sorularınızı sorabileceğiniz, eğlenceli toplantılar ve oyunlarla birlikte kendinizi geliştirebileceğiniz bir takvim hazırladık. Ayrıca bootcamp içerisinde yer alan 2 günlük canlı eğitime katılarak girişimcilik konusunda da fikirler ve tecrübeler edinebileceksiniz. Yönderle Akademi ile gerçekleştireceğimiz çok değerli bu webinar ve workshoplar ile kariyerinize yeni bir deneyim daha ekleyebileceksiniz Bu eğitimleri alırken aklınıza takılan tüm soruları mentorlerinize sorabileceksiniz.

1. Hafta (1 Şubat) 

1- Açılış Webinarı (12 Haziran 2023, 19:00-21:00)

Konuşmacılar: Global AI Hub Ekibi

2- Yapay Zekaya Giriş (16 Haziran 2023, 19:00-21:00)

Eğitmen: Ömer Cengiz

2. Hafta (8 Şubat) 

1- Oyun Gecesi (19 Haziran 2023, 19:00 – 21:00)

Moderator: Global AI Hub Ekibi 

2-Algorithms & Code Complexity(23 Haziran 2023, 19:00 – 21:00)

Eğitmen: Ömer Cengiz

3. Hafta (15 Şubat)

1- Mentor Sohbet & Mezuniyet Etkinliği(24 Haziran 2023, 19:00-21:00)

Moderator: Global AI Hub Ekibi – Bootcamp Discord Kanalı

Not Enrolled

Course Includes