“Hello Bot” an RPA Ideathon

Automation Anywhere araçlarıyla RPA ile tanışmaya ve fikir yarışması serüvenine katılmaya hazır mısın?
· October 20, 2021

Başvurular sona ermiştir. Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür eder, başarılar dileriz.

Program Hakkında

Kuşkusuz teknoloji insan hayatını kolaylaştırmakla kalmayıp, kalitesini de artırıyor. Günlük görevleri kolayca erişilebilir kılmak, teknolojinin tek nimeti değildir. Hesaplama sürecinin bir insandan daha hızlı olması, görevlerin daha kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlamakta ve bu da yeni bir alan açmaktadır. 

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) ile geliştiriciler, öğrenebilen, taklit edebilen ve ardından kural tabanlı iş süreçlerini yürütebilen yazılım robotları veya “botlar” oluşturur. RPA otomasyonu, kullanıcıların dijital insan eylemlerini gözlemleyerek botlar oluşturmasını sağlar. Botlarınıza ne yapacaklarını gösterin, sonra işi yapmalarına izin verin. Robotik Süreç Otomasyonu yazılım botları, herhangi bir uygulama veya sistemle günün her saati, kesintisiz, çok daha hızlı ve %100 güvenilirlik ve hassasiyetle çalışabilmesinin yanı sıra, insanların yaptığı gibi etkileşime girebilir.

Bu program, katılımcıların RPA’nın ne olduğunu ve bu anlayışların gerçek hayata nasıl uygulanacağını anlamalarını amaçlamaktadır.

Neden Bu Etkinliğe Kaydolmalısınız

Robotik Süreç Otomasyonu botları, insanlarla aynı dijital becerilere sahiptir. RPA botları herhangi bir sistem veya uygulama ile etkileşime girebilen bir Dijital İş Gücü olarak düşünülebilir. Örneğin, botlar kopyalayıp yapıştırabilir, web verilerini kazıyabilir, hesaplamalar yapabilir, dosyaları açabilir ve taşıyabilir, e-postaları ayrıştırabilir, programlara giriş yapabilir, API’lere bağlanabilir ve yapılandırılmamış verileri çıkarabilir. Botlar herhangi bir arayüze veya iş akışına uyum sağlayabildiğinden, otomatikleştirmek için iş sistemlerini, uygulamaları veya mevcut süreçleri değiştirmeye gerek yoktur.

RPA botlarının kurulumu, kullanımı ve paylaşımı kolaydır. Telefonunuza nasıl video kaydedeceğinizi biliyorsanız, RPA botlarını yapılandırabilirsiniz. Kaydet, oynat ve durdur düğmelerine basmak ve dosyaları işyerinde taşımak için sürükle ve bırak özelliğini kullanmak kadar sezgiseldir. RPA botları, kuruluş genelinde iş süreçlerini yürütmek için planlanabilir, klonlanabilir, özelleştirilebilir ve paylaşılabilir.

RPA zaten kritik bir teknoloji alanı haline geldi.

“Merhaba Bot” Bir RPA Fikir Yarışması, katılımcıları otomasyon dünyasına ilk adımlarını atmaya teşvik edecek. Bu RPA farkındalık oluşturma programı ile gerçek dünyadaki sorunları çözmek ve işleri çok daha az sıradan hale getirmek için yeni fikirler üretebilecekler. Bu program, otomasyon dünyasına girmek ve dünyayı değiştirmek isteyen teknik veya teknik olmayan herkes içindir.

Nasıl kayıt olunur Adım adım kılavuz

  1. Katılımcıların Global AI Hub web sitesine giriş yapmaları gerekir. Katılımcıların Global AI Hub hesabı yoksa, hesap oluşturmaları gerekir. 
  2. Katılımcıların programı başlatmak için kurs sayfasındaki “Take This Course” butonuna tıklamaları gerekmektedir. Bu program; açılış webinarı, Global AI Hub ve AI Business School işbirliğiyle hazırlanan Big Picture Review on RPA, Automation Anywhere’den Hello Automation 360 Bot kursunu içerir.
  3. Global AI Hub tarafından RPA ile ilgili açılış webinarını ve RPA ve Yapay Zekaya Giriş kursunu izledikten sonra, katılımcılar kurs sayfasında verilen bağlantılar aracılığıyla Automation Anywhere University websitesine yönlendirilirler. Verilen bağlantıya tıklayıp Automation Anywhere’den Hello Automation 360 Bot kursuna gitmeleri gerekir. Kursu tamamlamak ve Automation Anywhere’den sertifika almak fikir yarışmasına (ideathon) katılmak için zorunludur.
  4. Katılımcılar, fikir yarışmasına (ideathon) başvurabilmek için program içerisindeki tüm içerik ve kursları  tamamlamalı, Automation Anywhere tarafından verilen Hello Automation 360 Bot: Getting Started with Building Bots kursunu izlemeli ve sertifikasını almalıdır.
  5. 26 Aralık’a kadar katılımcılar, Automation Anywhere sertifikasıyla birlikte, kendilerine iletilecek şablonda RPA bot fikirlerini sunmalıdır.

Neler Öğreneceğim

Katılımcılar, farkındalık ve “otomasyon okuryazarlığı” kazanacaktır. RPA’nın ne olduğunu, ne zaman, nerede ve nasıl kullanılacağını ve vizyonlarını genişletmelerine olanak tanıyan farklı RPA türlerini öğreneceklerdir. Son olarak, katılımcılar Automation Anywhere platformunu nasıl kullanacaklarını ve basit bir bot oluşturmayı öğrenecektir.

Partnerlik Hakkında

Bu program, 10million.AI projesi kapsamında Global AI Hub ve Automation Anywhere tarafından tasarlanmış ve 10million.AI projesi tarafından desteklenmektedir.

  • İsviçre merkezli AI Business School, Automation Anywhere ve “10million.AI” projesi sayesinde bu program ücretsizdir
  • 10 milyondan fazla öğrenciyi AI ve diğer dijital teknolojiler konusunda ücretsiz olarak eğitmeyi amaçlayan ulusal eğitim kampanyalarının bir parçasıdır
Not Enrolled
Next course will start soon

Course Includes