Python Bootcamp

· September 6, 2022

Global AI Hub ekibi olarak sizler için hazırladığımız Python Bootcamp’e hoşgeldiniz. 4 Hafta boyunca sizler için gerçekleştireceğimiz sürpriz workshoplar ve daha fazlası için program sonuna kadar pes etmeden devam etmenizi öneriyoruz. Özenle hazırlanmış eğitimler, eğlenceli soru çözüm saatleri, sürpriz workshoplar, portföyünüze ekleyebileceğiniz projeler, 7/24 aktif mentorluk ve yeni arkadaşlıklar edinerek sizlerle beraber python öğrenmek isteyen hevesli insanlarla tanışma fırsatı ve daha fazlası… 

Bootcamp boyunca ne gibi kazanımlar elde edeceksiniz?

 • Bootcamp boyunca grubunuzdaki insanlarla tanışabileceğiniz güzel bir ortam olacak. Farklı sektörden insanlarla tanışarak yapay zeka alanında çalışan arkadaşlar edilenebilir ve belki bir gün burada tanışacağınız insanlarla birbirinize yardım edeceğiniz bir ortamda veya bir projede yer alabilirsiniz. 
 • Dünya standartlarında hazırlanmış eğitimlerimiz ile kariyerinizde fark yaratacaksınız. Sizlere sunacağımız Python eğitimleri ile bilgisayar bilimleri ve yapay zeka konusunda güçlü bir önbilgiye sahip olacaksınız. 
 • Sizler için özel olarak hazırlanmış workshoplar ile gerçek dünyada karşılaşabileceğiniz problemlere Python Programlama dili ve Numpy, Pandas, Matplotlib, Seaborn gibi Veri Bilimi, Yapay Zeka alanında sıkça kullanılan kütüphaneler ile global ve etkili çözümler üretebileceksiniz.
 • Aldığınız eğitimler ile sizlere destek olacak 7/24 aktif mentorluk sağlayacak olan ekibimiz ile adım adım bu programı başarıyla tamamlayacaksınız. 
 • Blog yazıları hazırlayarak bu alandaki gelişiminize katkı sağlayacaksınız. Yazdığınız blog yazıları sosyal medyada Global AI Hub tarafından gururla paylaşılacaktır. Her türlü hazırladığınız materyali bizimle paylaşabilirsiniz. Sizlerin daima yanındayız!!

1. Hafta (23 Haziran)

Bootcamp başlangıcı – 23 Haziran 2022 Saat 11.00 

Katılımcılar Discord üzerinden kendilerini tanıtarak başlamalıdır. Sizler için hazırladığımız aşağıdaki eğitimleri alarak bootcamp boyunca merak ettiğiniz ve aklınıza takılan tüm sorularınızı Python Bootcamp discord kanalından mentorlerinize iletebilirsiniz. 

Bu hafta eğitimleri takip ederken grubunuzdaki insanlarla grup çalışmaları yapabilirsiniz. Discord üzerinden birlikte çalışarak hem gruptaki arkadaşlarınızı hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

2.Hafta proje grupları ile alakalı bilgilendirme yapılacaktır. Hafta boyunca grubunuzdaki arkadaşlarınız ile bootcamp sonunda yapılacak projeler ile alakalı konuşabilir ve eğitimlerde merak ettiğiniz sorunları birlikte çözebilirsiniz. Gruplarınızı belirledikten sonra proje grubunuz ile beraber projeniz için hazırlıklar yapmaya başlayabilirsiniz. 23 Haziran 19.00 itibariyle kurslardaki ilerlemeniz takip edilecek, mentorlerimiz sizlerin daima yanında olarak eğitim ile alakalı sorularınızı cevaplayacak.

Aşağıdaki kursları bitiren, bootcamp boyunca yapılacak etkinliklerin en az %75’ine  katılan ve projeleri başarıyla tamamlayan kişiler özel olarak bootcamp sertifikası almaya hak kazanacaktır. 

Tanışma toplantısı – 27 Haziran saat 19:00 – 21:00

 • Bu oturum Youtube üzerinden canlı olarak gerçekleşecektir. Global AI Hub ekibi olarak gün boyunca gruplarda sizlerle olacağız. Sorularınız ve merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.
 • Bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz. Bootcamp’e katılan insanlarla tanışmayı unutmayın. 

2. Hafta (29 Haziran) 

Soru Çözümü ve Mentor Görüşmeleri – 29 Haziran saat 19:00 – 21:00

Tüm katılımcıların katılabileceği 2 saatlik bir oturum ile eğitmenimiz kısa bir tekrar yaparak kurs içerisinde var olan egzersizlerin çözümü konusunda sizlere destek verecek. Eğlenceli bir soru çözüm oturumu olacaktır.

Git Github Workshop – 1 Temmuz saat 19:00 – 21:00

Veri bilimi çağında geliştiricilerin, makine öğrenmesi ve yazılım dilinin yanında mutlaka bilmesi gereken iki konu daha vardır. Versiyon kontrolü ve kişisel portfolyolar. Versiyon kontrolü sistemleri, yazılımınızın takibini ve çalışma hayatında kaçınılmaz olan ekip arkadaşlarınızla olan koordinasyonu sağlamaya yardımcı olur. Portfolyonuz ise veri bilimi dünyasındaki en etkili özgeçmişinizdir. Bu harika workshop içerisinde şunları öğreneceksiniz: 

 • Git Versiyon Kontrol Sistemi’yle projelerinizi nasıl takip edebileceğinizi
 • Çalışmalarınızı dünyayla paylaşabileceğiniz, diğer tüm geliştiriciler ile birlikte vakit geçireceğiniz, dünya çapındaki en ileri teknoloji şirketlerinin açık kaynak kodlu projelerini inceleyebileceğiniz ve aynı zamanda çalışmalarınızı sergileyebileceğiniz GitHub websitesini ve kullanımını
 • Kişisel portfolyonuzu oluşturmanız için gerekli tüm bilgiler

Proje Gruplarının belirlenmesi –  2-3 Temmuz

2-3 temmuz tarihlerinde katılımcılar gruplardaki diğer katılımcılar ile birlikte proje gruplarını oluşturarak mentorlerine iletmelidir. 

 • Proje grupları Bootcamp katılımcıları dışından olmamalıdır. Grup çalışması yapacağınız arkadaşlarınızı sadece bulunduğunuz grup içinden seçmelisiniz. 
 • Proje grupları en az 5, en fazla 7 kişiden oluşmalıdır. 
 • Proje grubu kuramayan arkadaşlar mentorleri ile iletişime geçerek destek istemelidir.

3. Hafta (4 Temmuz)

Projeler ile alakalı bilgilendirmeler ve Proje grupları –  4 Temmuz saat 18:00-19:00

 • Toplam iki proje yapılacak. Projeler ikinci hafta açıklanacak. 
 • Projelerden birisi sadece python ile alakalı olacak. İkinci proje Veri Analizi ve temel pandas kullanımı ile alakalı olacak. 
 • Proje grupları kendilerine ait Github üzerinden bir Repository oluşturarak mentorlerine iletmelidir. Projelerin takibi Global AI Hub tarafından yapılacaktır.
 • 4 Temmuz saat 18:00’de yapılacak canlı oturumda projeler ve proje detayları ile alakalı bilgi verilecektir. 
 • Projeler 23 Temmuz saat 00:00’a kadar teslim edilmiş olmalıdır.
 • Projelerde yaratıcılığınızı, deneyimlerinizi ve programlama bilginizi dilediğiniz gibi gösterebilirsiniz. 

Numpy Pandas ile Veri Analizi Workshop –  5 Temmuz saat 19:00 – 21:00

Veri bilimi projelerinde veri ön işleme, veri görselleştirme gibi aşamalar oldukça önemlidir. Bu süreçler gerçek dünya sorunları ile karmaşık ve zorludur. Bu sorunları çözmek için becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımanız gerekecektir. Veriyi iyi analiz edebilmek, doğru sonuçlar elde etmek için birtakım yöntemler kullanılmaktadır. İşte bu workshop sizlere uçtan uca verinin işlenmesi, görselleştirmesi ve sonuçlar elde etmeniz için hazırlanmış bir workshop çalışmasıdır. Aynı zamanda workshop içerisinde kullanılan teknikleri bootcamp projenizde kullanabilirsiniz.

Soru Çözümü ve Mentor Görüşmeleri – 7 Temmuz saat 19:00 – 21:00

Tüm katılımcıların katılabileceği 2 saatlik youtube üzerinden yapılacak canlı oturum ile eğitmenimiz kısa bir tekrar yaparak kurs içerisinde varolan egzersizlerin çözümü konusunda sizlere destek verecek. Eğlenceli bir soru çözüm oturumu olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz ile alakalı da sorular sorabilirsiniz. Proje ile alakalı sorularınızı discord kanalları üzerinden eğitmenimize veya mentorlerinize iletebilirsiniz.

4. Hafta (11 Temmuz)

Soru Çözümü ve Mentor Görüşmeleri – 13 Temmuz saat 19:00 – 21:00

Tüm katılımcıların katılabileceği 2 saatlik youtube üzerinden yapılacak canlı oturum ile eğitmenimiz kısa bir tekrar yaparak kurs içerisinde varolan egzersizlerin çözümü konusunda sizlere destek verecek. Eğlenceli bir soru çözüm oturumu olacaktır. Aynı zamanda projeleriniz ile alakalı da sorular sorabilirsiniz. Proje ile alakalı sorularınızı discord kanalları üzerinden eğitmenimize veya mentorlerinize iletebilirsiniz. 

Proje için mentor ve eğitmen desteği

Bootcamp son haftası projelerin teslim edilmeden önce son hazırlıklarının yapılması için mentorlerimiz ve eğitmenimiz sizin yanınızda olacaktır. Bootcamp boyunca öğrendiğiniz tüm bilgileri kullanacağını harika projeler bekliyoruz. Projeleriniz uzman eğitmenlerimiz tarafından incelenecektir.

Not Enrolled
Next course will start soon

Course Includes