Take the First Step to Artificial Intelligence with the Best! | Certified Introduction to AI, Robotics and Data course is now Free

Join Global AI Hub Now!

x

Activity Forums Forum: Derin Öğrenmeye Giriş Derin Öğrenme Bilgisayarlı Görü Eğitimi

Forum: Derin Öğrenmeye Giriş
  • Derin Öğrenme Bilgisayarlı Görü Eğitimi

  • MURAT ERTÜRK

    Member
    September 25, 2021 at 2:26 pm

    Merhaba temel makine öğrenmesi algoritmaları kullanılmadan önce keşifçi veri analizi yapılıyor. Mesela verilerin medyanına, ortalamasına veya özellikleri arasındaki korelasyonun tespit edilmesi gibi. Peki derin öğrenmede görüntülerle çalışacaksak bu keşifçi veri analizi süreci nasıl oluyor? Makine öğrenmesi aşamasına gelmeden görüntüler üzerinde verilerin yapısını inceleme anlamında bir çalışma yapılıyor mu? Yapılıyorsa ne gibi çalışmalar yapılıyor?

    Derin öğrenmeye giriş eğitiminizin 3. gününde bilgisayarlı görü kısmı irdelenmiş. Bu kısmın sonunda örnek bir cnn oluşturuluyor. Bu cnn katmanlarında 3. conv2d ve 2 maxpool katmanı eklenmiş. Bu katmanların eklenmesine neye göre karar veriyoruz? Mesela neden 1 conv2d ve 1 maxpool kullanmadık? Buradaki giriş boyutumuz değişseydi yani 64*64 olsaydı daha fazla katman mı eklememiz gerekiyordu?Yani bu katmanlardaki amaç derin ve boyutu düşük bir matris elde etmek ise bu boyutun bir değeri var mı? Yani boyut 4 * 4 olana kadar bu katmanları ekliyoruz gibi kural var mı yoksa o bizim veri setimize göre deneme yanılma ile bulduğumuz bir değer mi?

Viewing 1 of 1 replies

Log in to reply.

Original Post
0 of 0 posts June 2018
Now