Take the First Step to Artificial Intelligence with the Best! | Certified Introduction to AI, Robotics and Data course is now Free

Join Global AI Hub Now!

x

Activity Forums Forum: Python’a Giriş Quiz Soruları

Forum: Python’a Giriş
  • Quiz Soruları

• Cansu Yörgüç Demirel

Member
    July 29, 2021 at 12:12 pm

28 Temmuzda yapılan eğitimin quizinde(3.Quiz) yer alan 1. Soruyu anlamakta zorlandım. En son cevaplara baktığımda da sadece doğru cevap gözüküyordu. Jupiter Lab’da da denediğimde bir sonuç alamadım acaba nerede yanlış yapıyorum? Şimdiden ilginiz için teşekkürler. 🙂

• Furkan Mehmet ÜN

Member
    July 29, 2021 at 6:28 pm

Merhaba, sorunun kilit noktası bir fonksiyonun def f(*arg): şeklinde tanımlanması yoluyla, fonksiyonun çağrılma sırasında kullanılan tüm parametrelerin tuple tipinde olacak arg değişkeninde toplanabiliyor olması.

Yani bu tanımlamayla bu f fonksiyonunu f(42, 3.14, "örnek") şeklinde çağırdığınızda, fonksiyon içinde arg değişkeni (42, 3.14, "örnek") şeklini alıyor.

Bu yöntemle fonksiyona geçebileceğiniz parametrelerin sayı olarak sınırı yok.

Soruda adder fonksiyonu tanımlanırken geçilen tüm parametrelerin num adlı değişkende toplanması sağlanıyor, sonrasında for döngüsünden geçirilerek tüm değerler toplanıp döngü sonunda yazdırılıyor.

Ayrıca sonuç alamadığınız kısım neresi?

• Cansu Yörgüç Demirel

Member
    July 30, 2021 at 10:02 am

Merhabalar çok teşekkür ederim açıklamanız için. Sanırım notebook üzerinden kodları yazarken yanlış yazdığım için sonuç alamıyordum. ?

Viewing 1 - 3 of 3 replies

Log in to reply.

Original Post
0 of 0 posts June 2018
Now