Global AI Hub – 2020 Başarılarımız

2020’yi tamamlarken, geçen bu zorlu yılda Global AI Hub olarak başardıklarımıza tekrar bakıyor ve gelişimimizden heyecan duyuyoruz. Ekibimiz, ortaklarımız ve platformumuz her geçen gün büyüyor. Büyüdükçe, dünyayı yapay zekâ ile eğitmek, eğitimleri herkese ulaşılır yapmak ve istekli öğrenciler için iş fırsatları yaratmak olan misyonumuza ulaşmaya bir adım daha yaklaşıyoruz.

Yeni İnisiyatifimiz

“Global AI Initiative” adlı bu proje, eğitimin gücüne odaklanarak konumu, cinsiyeti veya sosyoekonomik durumu ne olursa olsun, herkesin kaliteli çevrimiçi kurslara eşit erişime sahip olmasını sağlar. Global AI Hub’ın misyonu için en önemli değerlerden biri yapay zeka alanındaki cinsiyet eşitsizliğininin önüne geçmektir. Global AI Hub, herkesin kendi geleceğini şekillendirmesi için değerli fırsatlar yaratmaktadır.

2024 yılına kadar hedeflerimiz ve başarmak istediklerimiz:
  • 10 milyon yeteneği yapay zekâ, robotik ve veri konularında eğitmek
  • En az 5 milyon kadına eğitim vermek ve onları güçlendirmek
  • Eğitimlerimize erişimde Asya, Afrika ve Güney Amerika’ya odaklanmak
  • Dünya çapında robotik ve veri alanında 1 milyon yeni yapay zekâ iş fırsatı sağlamak
  • Kadınlara en az 0.5 milyon yeni iş sağlamak
  • Gelişmekte olan pazarlarda kalıcı, geçici/serbest meslek iş ve stajlarına odaklanmak

Yeni Ortaklıklar

Dünya standartlarındaki yapay zekâ eğitimlerinde herkes için eşit fırsat yaratma hedefiyle, Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) konusunda dünyanın önde gelen şirketi UiPath ile ortaklık kurduk. Platformumuzda RPA eğitimi için “UiPath Academic Alliance” programını hayata geçirdik. Şubat ayından itibaren, üyelerimiz Global Online topluluğumuzdaki yapay zekâ mentor ve yeteneklerinden ek destek alarak kendi kendine öğrenme sürecine kolayca başlayabilirler.

Dünyanın dört bir yanından yapay zekâ meraklılarını eğitirken, küresel ölçekte yayılımımız da arttı! Nijerya, Hindistan, Pakistan ve Güney Afrika’da, topluluk, dernek, öğrenci toplulukları, network işbirliği gibi 54’ten fazla ortaklık kurduk.

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından bazıları ve gelecek vaat eden start-up’larla 23 ortaklık kurduk. Bu ortaklıkları gururla duyurarak platformumuz ve on binlerce takipçisi olan sosyal medya kanallarımız aracılığıyla seslerinin duyulmasına katkıda bulunduk.

İstekli öğrencilerin bu güçlü online kurslara erişimlerine ve onlara yerel topluluklarında bir fark yaratma fırsatı yakalamalarında yardımcı olmaktan dolayı çok memnunuz. Bu sadece başlangıç! “Global AI Initiative” için daha fazla işbirliği yapacağız ve 2021 itibariyle milyonlarca insanın hayatına dokunacağız.

Gelecek Yenilikler

2020’deki başarılarımız için gururlu ve 2021’de getireceğimiz yenilikler hakkında oldukça heyecanlıyız! Web sitemize entegre edeceğimiz 2 yeni platformla size daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.

Global AI Hub İş Platformu
   • Yapay zekâ yetenekleri ve en nitelikli adayları arayan şirketler arasında bağlantı oluyoruz. Şirketler mevcut pozisyonları ve özellikle hangi becerileri aradıklarını platformumuzda listeleyebilecekler.
Global AI Hub Öğrenme Platformu
   • İstekli yapay zekâ öğrencilerinin eğitim videolarını izleyip kendi hızlarında öğrenebilecekleri bir e–öğrenme platformu kuracağız. Online eğitiminizin doğru yolda olduğundan emin olmanız için sınavlar ve etkinlikler içeren etkileşimli bir araç olacak.

Eğitim Programlarımız

2020 eğitim kapsamımız ve ders içeriğimiz açısından büyük bir başarıydı! İşte analizi:

  • 16 online canlı eğitim
  • 8 Python eğitimi
  • 6 Makine Öğrenmesi eğitimi
  • 1 Kaggle Master eğitimi
  • Eğitim programımıza 20.000’den fazla kişi katıldı
  • 200 saatten fazla online canlı eğitim yaptık

Bu sadece başlangıç, büyümemizin ve kurs içeriklerimizin 2021 yılında daha iyi ve güçlü olması için çalışıyoruz.

Sosyal Medya Erişimimiz

Sosyal medya, Global AI Hub için büyük bir hedef olmuştur. Sıfırdan başlayarak, sadece hedeflerimize ulaşmakla kalmadık, aynı zamanda hedeflerimizi aştık. Önümüzdeki yıl sosyal medya kanallarımızı daha da büyütmek için etkili olacak planlarımız var.

  • Şu anda sosyal medyada 80.000 üzerinde takipçi

Hedeflerimiz büyük, ama sen yoksan bir eksiğiz.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

GLOBAL AI HUB, SİZLERE TEŞEKKÜRLERİNİ SUNUYOR!

Tüm üyelerimize, takipçilerimize, öğrencilerimize, ortaklarımıza, mentorlerimize, eğitimcilerimize ve 2020’de büyüme yolculuğumuzun bir parçası olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bütün bunları siz olmadan yapamazdık ve gelecek için sabırsızlanıyoruz. Birlikte nice faydalar yaratmak dileğiyle!